Zvažujete autopolep? Aké sú jeho výhody?

Vozidlo poskytuje reklamnú plochu, za ktorú neplatíte. Vďaka polepu oživíte vzhľad auta.

Vozidlo poskytuje reklamnú plochu, za ktorú neplatíte. Vďaka polepu oživíte vzhľad auta. Bude vyzerať štýlovo a upúta pozornosť všade kde sa pohybuje alebo i na parkovisku.  Jednorazová investícia do polepu sa teda už čoskoro vráti v podobe nových zákazníkov. Vozidlo nebude slúžiť iba na prepravu, ale zabezpečí aj propagáciu podnikania a to po celý rok.
Polep však nemusí slúžiť len na reklamné účely.  Môže byť účinnou ochranou laku nového auta, estetickým doplnkom alebo zmenou farby, či dizajnového štýlu. Práve dizajnové prevleky  auta, motorky, skútra, či dokonca lode sú stále populárnejšie.

Ako na grafiku reklamného polepu vozidla?

Autopolep musí byť jednoduchý a zároveň zaujímavý a výrazný. Pri tvorbe grafického návrhu je dôležitá kreativita, treba sa vyhnúť fádnosti. Dôležité je myslieť na to, že pri pohybe vidia ľudia vozidlo krátku dobu a preto musí byť reklama ľahko zapamätateľná. 

Štandardne sa používa logo, slogan a kontaktné informácie. Dôležitá je kombinácia farieb a tvar, či veľkosť písmen.

Podľa čoho vybrať vhodný typ autopolepu? 

Technológiu väčšinou určuje už samotný návrh. Pri jednoduchších motívoch ako sú nápisy, či logá sa z lepiacej fólie vyrežú grafické prvky a následne sa nimi polepí automobil. V tomto prípade hovoríme o plotrovanom, čiže vyrezávanom autopolepe. Vyrezávané polepy sú cenovo najdostupnejšie. 

Ďalšou možnosťou je tlačený autopolep, kedy na lepiacu fóliu dokážeme vytlačiť akýkoľvek motív a vozidlo je ním možné polepiť čiastočne ako aj celoplošne. Okrem samotnej reklamy vieme takto docieliť dokonca aj zmenu farby alebo vytvoriť jedinečný farebný dizajn. Tento typ polepu je najpútavejšou formou autopolepu.

V praxi je bežná i kombinácia plotrovaného a tlačeného autopolepu.

Ako dlho polep vozidla vydrží?

Polepy na auto vydržia minimálne 3-5 rokov. No používajú sa i fólie, kde stálosť farieb dosahuje až 7 rokov. Životnosť sa síce odvíja aj od podmienok, v akých sa auto pohybuje či ako je udržiavané, netreba sa však obávať slnka, vody ani snehu. 

Je teda možná oprava polepu?

Stáva sa, že napríklad v dôsledku nehody je potrebné poškodenú časť vozidla po jeho oprave znovu polepiť. Toto je možné zabezpečiť.

A čo ak budem chcieť autopolep odstrániť?

Firmy často požadujú odstrániť starý autopolep a nahradiť ho novým, modernejším. Prípadne potrebujú napríklad iba aktualizovať kontaktné údaje. 

Vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie je fólia na aute, tým ťažšie sa odstraňuje. Odstrániť sa však dá. Stačí to vložiť do rúk odborníkom.

Koľko stojí polep vozidla? 

Cena závisí od viacerých faktorov ako je veľkosť vozidla, druh fólie, či kombinácia fólií, náročnosť grafického návrhu a typ polepu. Niekedy i typ vozidla. Niektoré sa lepia jednoduchšie, iné zložitejšie a cena sa odvíja aj od času stráveného polepením.

Napríklad polep vyrezávanou fóliou na predných alebo zadných dverách, prípadne kufrových dverách sa pohybuje sa od cca 50 do 150 €. Polep vyrezávanou alebo potlačenou fóliou, ktorý pokrýva väčšiu časť plochy vozidla sa pohybuje v rozmedzí od cca 150 do 600 €. Ak je však polepom pokrytý celý povrch vozidla, cena začína od 1000 €.

 

Naspäť