FLEX & FLOCK Potlač

Flex potlač a flock potlač sú procesy fóliovej potlače s mnohými výhodami. V tomto príspevku sa zameriame na vlastnosti a...

Typ potlače FLEX a FLOCK sú alikované v jednom a tom istom procese - termolisom. Samotný motív potlače pozostáva maximálne z 1 až 3 rôznych farebných fólií. V prvom rade musia byť jednotlivé fólie umiestmemé do takzvaného rezacieho plotra, ktorý pomocou špeciálneho softvéru prenesie obrysy motívu na fóliu.

Vyrezaný motív na plotri sa musí ručne očistit háčikom ihly alebo pinzetou. To, čo zostáva, je motív na priehľadnej prenostnej fólii.

Flex - matná potlač

Flex je odolná tlačová fólia. Jeho vzhľad zaujme hladkým a diskrétne matným povrchom. Tenká flex fólia je sotva viditeľná na textilu. V závislosti od veľkosti motívu potlače môže byť ohybná, tiež mierne tuhá, ak sú napríklad na seba natlačené 3 rôzne fólie na veľmi veľkú plochu. Jeho trvanlivosť je dlhotrvácna, pretože ohybná potlač je veľmi odolná.

Flock - semišová potlač

Rovnako ako FLEX, aj FLOCK potlač sú rovnaké z hľadiska trvanlivosti. Je tiež odolný a vydrží veľa praní. Povrch potlače flock je semišová, pretože jeho povrch sa skladá z tisícov malých vlákien. Vizuálne vyzerá potlač flock mierne vystupujúca, a preto je trochu tuhší ako ohybný flex.

Porovnanie a optické rozdiely

Na nasledujúcich fotografiách môžete vidieť rozdiel medzi FLEX potlačou a FLOCK potlačou. Na ľavej fotografii vidíme hladký vzhľad FLEXU a na pravej fotografii zamatovo mäkký a vyvýšený FLOCK. Obe potlače majú vysoký farebný lesk a vydržia veľa praní.

Naspäť